Planinski izlet v Rezijo

Zanimanje za planinski izlet v Rezijo je bilo tolikšno, da na avtobusu ni bilo prostora za vse. Tako smo se planinci OŠ Žirovnica v soboto, 12.11.2022, napolnjeni do zadnjega sedeža odpravili na planinski izlet v Italijo. Dolgo vožnjo smo si popestrili z opazovanjem okolice. Barbara nam je predstavila zanimivosti o pokrajini, ogledali smo si še risanke Zverinice iz Rezije. Na parkirišču v majhni vasici Solbica nas je čakal smerokaz za »Ta lipo pot«. Posebnost te krožne ture so skrite makete živali v naravni barvi in velikosti. Nekatere je bilo res težko opaziti. Našli smo sovi, jazbeca, lisico, medveda, jelena, srno, polha, veverico, žolno, orla in risa. Otroci so uživali v raziskovanju. Na poti smo velikokrat prečkali potok, včasih čez most, včasih pa kar po kamnih. Nekateri med nami so si dobro »umili« čevlje. Čas za malico je bil seveda več kot dobrodošel, saj smo prehodili 10 kilometrov, kar za najmlajše planince ni mačji kašelj.
Preživeli smo lep dan v naravi. Komaj čakamo naslednjega.
Irena Bohinec

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost