Gozdna šola pozimi

Kljub mrazu in snegu smo »drugarčki«, enkrat na teden, naši učilnici zamenjali za zimski gozd.

Ob tem letnem času je drugačen, bolj tih, spokojen, počiva.

Listje je odpadlo z dreves, šumi, ko hodimo po potki, ptic ni slišati…

Ko gremo, vzamemo s seboj kape, rokavice. Če smo pri miru, nas hitro začne zebsti.

Kaj smo počeli?

Opazovali naravo, vreme, poslušali živali, tišino gozda, preizkušali trdnost drevesnih vej, zbirali suhe veje in si zgradili zavetje. Ko nas je razveselil sneg, smo brez predaha delali snežne skulpture, se kepali in sankali.

Velikokrat so na nas čakale matematične uganke, kakšna zgodba ali pesem. Pozimi smo izboljševali našo kondicijo s hojo v hrib in spretnost pri teku čez drn in strm. Gradili smo hiške za škrate in izdelali gozdne slike. Včasih nas je pogrizla gozdna pršica. V snegu smo opazovali gozdne sledi in ugotavljali, kdo je njihov lastnik. Zanimala nas je »pot sonca« na nebu, igrali smo se stare igre in se pogovarjali o naravnih nesrečah. Še in še bi lahko naštevali…

Dela in učenja je bilo kar nekaj, najbolj od vsega, pa nam je v gozdu ljuba IGRA, prava gozdna igra.

Irena Bohinec

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost