Vabilo društva Bravo

Vabimo vas na predstavitev Skotopičnega sindroma, o katerem nam bosta več povedali Veronika Križaj in Maruša Pretnar.

Predstavitev bo v sredo, 15. 2. 2017, ob 17. uri na gorenjski podružnici društva Bravo, v Osnovni šoli Žirovnica, Zabreznica 4, 4274 Žirovnica, v učilnici angleščine v I. nadstropju.

Pri skotopičnem sindromu gre za motnjo vizualnega zaznavanja. Zaradi težav pri procesiranju informacij v možganih oseba vidi popačeno sliko, s tem pa se lahko pojavljajo težave pri branju in ostalih šolskih veščinah, na področju pozornosti in koncentracije ter vedenja. Veronika Križaj, pedagoginja, ter Maruša Pretnar, specialna pedagoginja, že 10 let delata na osnovni šoli z učenci z učnimi težavami. V lanskem letu sta se usposobili za diagnosticiranje skotopičnega sindroma. S pomočjo izbranih barvnih folij sta pomagali že kar nekaj učencem.

Prosimo vas, da informacije posredujete naprej tudi tistim, ki niso člani društva Bravo in bi jih tema zanimala. Predavanje je brezplačno.

Lepo vabljeni v čim večjem številu!

BraVo Gorenjska