Četrti letošnji debatni turnir

V soboto, 21. 1. 2017, smo se z debatnim klubom odpravili v Šempeter pri Novi Gorici. Odšli sta dve ekipi, in sicer ekipa sedmošolk, v sestavi Nina Zupan, Neža Jan in Neža Babič, in ekipa osmošolk, v sestavi Lara Repe, Tjaša Dolar in Nika Valentar.

Pridružil se nam je še Matej Topić, ki je debatiral prejšnji dve leti, pa očitno pogreša debato. Pa naša mentorica in hišnik, brez katerega ne moremo nikamor.

Debatirali smo na debatno trditev: Postavljanje pravil je najpomembnejša naloga staršev, ko otroci odraščajo.

V prvem krogu smo se še privajale, v drugem pa je bilo že lažje.

Tretji krog pa je bil v impromptu na trditev: Psi so boljši domači prijatelji kot mačke. Naša skupina je to trditev zagovarjala.

Proti koncu dneva smo bili že izmučeni, vendar naš trud se je obrestoval. Na tem turnirju smo se vse veliko naučile in pridobile nove izkušnje, ki nam bodo pomagale za naprej. Turnirja se je udeležilo 34 ekip, osmošolke so pristale na odličnem 17. mestu, me pa smo bile 23.

Sama sem med več kot 100 govorci prejela bronasto priznanje za 8. najboljšo govorko v državi.

Neža Jan, 7. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost