BELEŽENJE PRIHODA V ŠOLO

V tednu od 28. septembra do 2. oktobra 2020, bomo na šoli ponovno izvedli spremljanje načina prihajanja v šolo. Vabimo vas, da se v čim večjem številu v šolo odpravite peš, s kolesom ali s skirojem in svojemu razredu prinesete točke za tekmovanje »NAJ razred«.

OBVESTILO O OKUŽBI S COVID-19

Spoštovani starši,

Obveščamo vas, da je v OŠ Žirovnica pri enem učencu potrjena okužba z virusom covid-19. O tem so šolo danes dne, 24. 9. 2020 obvestili starši in epidemiološka služba. Učenci razreda, v katerega je vključen okužen učenec gredo v karanteno, prav tako učitelji, ki so bili z njim v stiku. Za njih bo potekal pouk na daljavo. O potrjeni okužbi smo obvestili Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Občino Žirovnica ter starše učencev oddelka, v katerem se je pojavila okužba.

Vsi ostali učenci nadaljujejo s poukom kot običajno v šoli. Prosimo vas, da v šolo prihajajo res samo zdravi otroci (brez slabega počutja, znakov respiratornega obolenja, vročine ali prebavnih težav).

Prav tako, vas prosimo, naj po priporočilih NIJZ učenci uporabljajo maske ali drugo zaščito ustno, nosnega predela (npr. buff, rutko, šal,…).

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vam želimo vse dobro,
Erika Melihen, ravnateljica

AKCIJA PEŠ V ŠOLO

V naslednjem tednu (od 28. 9. do 2. 10. 2020), bomo na šoli ponovno izvedli spremljanje načina prihajanja v šolo. Vabimo vas, da se v čim večjem številu v šolo odpravite peš, s kolesom ali s skirojem in svojemu razredu prinesete točke za tekmovanje »NAJ razred«.

EKSKURZIJE 6. DO 9. RAZRED

Jesenske ekskurzije bodo v sredo, 23. septembra 2020. O programih ste se že pogovarjali  z razredniki pri urah oddelčne skupnosti ali pri pouku. S seboj vzemite vse, kar so vam naročili. Za vse razrede velja, da boste malico dobili v šoli. Učitelji spremljevalci poskrbite, da bodo dežurni učenci malico prevzeli v šolski kuhinji. Kosilo bomo za vse učence za ta dan odjavili.

Učenci ne pozabite zaščitnih mask.

• 6. RAZRED

Srednji vek na Gorenjskem – Kropa, Radovljica

Vodja ekskurzije: gospa R. Berce, ga. Suzana Jenko, g. Florijan Likar, ga. Tina Perše)

ODHOD:

Odhod avtobusa izpred šole je ob 8.00.

POVRATEK: okoli 15.30 ure

CENA:

3 € – vstopnina za Kovaški muzej (Vstopnina in vodenje bo obračunano na položnici za prehrano.)

• 7. RAZRED

Ob Krki – Muljava, Krka, Soteska, Metlika

Vodja ekskurzije: gospa Nataša Černe (ga. Maša  Harej, ga. Karmen Kosem in ga. Vanja     Zuljan)

Zg. Moste: 6.30

Breg: 6.35

Šola: 6.40

POVRATEK: okoli 18. ure

CENA:

7,5 € – 2,5 € – Jurčičeva domačija,; 5€ OŠ Brihtna glava (Vstopnine bodo obračunane na položnici za prehrano.)

• 8. RAZRED

Idrijsko: delo, delo, delo- grad, rudnik, Bolnica Franja

Vodja ekskurzije: gospod Grega Pungaršek (ga. Slavica Magdič, ga. Saša Eržen in ga. Nataša Šturm)

Zg. Moste: 6.45

Breg:  6.50

šola: 7.00

POVRATEK: okoli 19. ure

CENA:

15,8 € – 5,5 € – vstopnina na grad, 4,8 € – vstopnina v Antonijev rov, 5,5 € – ogled Bolnice Franja (Vstopnine bodo obračunane na položnici za prehrano.)

• 9. RAZRED

Zvezde na Slovenskem – Celje, Vitanje

Vodja ekskurzije: gospa Lidija Skoporec Knafelj (ga.Eda Drmota, g. Borut Fajfar, ga. Tina Fister)

Zg. Moste: 6.10

Breg: 6.20

šola: 6.30

POVRATEK: okoli 18. ure

CENA:

16 € -8 € vstopnina na Celjski grad in Pokrajinski muzej, 8 € vstopnina v Noordung center (Vstopnine bodo obračunane na položnici za prehrano.)

Po končanih ekskurzijah vas bodo avtobusi pripeljali do šole.

Želimo vam srečno pot in veliko lepih doživetij.

Koledar dogodkov

september 2020