Drevesa za malčke

V sredo, 24. aprila, so se v šolski jedilnici zbrali otroci, rojeni v občini Žirovnica v letu 2023. Kot je v občini navada že vrsto let, so malčki ob dnevu Zemlje prejeli sadiko sadnega drevesa.

V občini Žirovnica se je v lanskem letu rodilo 37 otrok. Sadike jablan sta jim podelila župan Leopold Pogačar in ravnatelj Gregor Pungaršek z željo, naj uspešno rastejo tako drevesca kot otroci.

Simbolična obdaritev mladih družin ob rojstvu otrok je bila letos že deseta po vrsti. Občina se je za akcijo odločila na pobudo Čebelarske zveze Slovenije, ki na ta način spoduja sajenje medovitih rastlin.

Prireditev v šolski jedilnici je popestril nastop otroškega pevskega zbora Čebelice pod vodstvom Slavice Magdič.

Polona Kus