Šola v naravi – 4. razred

V ponedeljek, 15. 4. 2024, smo se četrtošolci odpravili v šolo v naravi v dom Lipa v Črmošnjicah. Ko smo prišli v dom, se je pustolovščina zares začela. Ob prihodu v dom so nas pozdravili prijetni učitelji in nas razporedili po sobah. Čez dan smo imeli različne dejavnosti. Izdelovali smo mlinčke, vodili splave po potoku, preizkusili delovanje modela hidroelektrarne, se orientirali s pomočjo GPS-ov, v skupinah opravljali orientacijske naloge s pomočjo tablic in s tem raziskovali vas Črmošnjice, izdelali klopotec, preizkusili delovanje vetrne elektrarne, urili spretnosti programiranja (LEGO robotika), se peš odpravili do vodohrama, si ogledali izvir Divjega potoka in se sprehajali po poti vodovoda. Ni pa manjkalo tudi športnih aktivnosti kot so nogomet, košarka, mini golf, badminton, namizni tenis, gumitvist, lokostrelstvo itd. Odpravili smo se tudi na ekskurzijo v mesto Semič, kjer smo si ogledali Muzejsko hišo Semič, Učni vrt dr. Derganca in si privoščili slasten sladoled. Odpeljali smo se tudi do izvira Krupe in uživali v naravni dediščini prelepe Slovenije. Vsak dan po večerji so sledile zanimive večerne aktivnosti. Igrali smo družabne igre, imeli nočni pohod, se družili na igrišču, poslušali pravljice in še veliko zanimivega. Zdaj pa je pred nami še zadnji večer, jutri pa se vračamo nazaj domov.