[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_toggle title=”ŠOLA V NARAVI, 4. RAZRED” _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

Učenci 4. razreda smo se odpravili v šolo v naravi v CŠOD Lipa v Črmošnjice.

Ves teden smo se učili o obnovljivih virih energije, urili naše socialne spretnosti, se družili in nadgrajevali znanje o orientaciji. Sprehodili smo se do Brezovice, do vodnega zajetja in izdelali maketo zgradbe »od zajetja do pipe«. Veliko smo se naučili o izkoriščanju energije sonca, vode in vetra. Izdelali smo mlinčke in splave, sestavili tehnično sestavljanko klopotca ter likovno ustvarjali. Po kosilu smo imeli rekreativni odmor, v katerem smo se preizkusili na kolesarskem poligonu. Družili smo se na igralih in na športnem igrišču igrali moštvene igre. V četrtek smo izvedli ekskurzijo v Semič. Ogledali smo si Učni vrt dr. Derganca in muzejsko zbirko. Odpeljali smo se do izvira Krupe in občudovali lepote narave. Ob večerih smo se odpravili na pohod s petrolejkami, opazovali nočno nebo, si ob tabornem ognju pripovedovali zgodbe in vsak večer poslušali večerno pravljico, ki sta nam jo prebrali učiteljici.

V CŠOD Lipa smo se imeli zares lepo.

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]