V šoli na ogled slikarska razstava

V četrtek, 30. novembra, je bila v naši šoli otvoritev slikarske razstave ob občinskem prazniku Občine Žirovnica. Razstavo vsako leto pripravijo člani slikarske sekcije Kulturnega društva dr. France Prešeren. Za letošnji praznik so izbrali slike z motivi pokrajine, ki jo je opisoval Prešeren, in kraje, povezane z njegovim življenjem. Kot je pojasnil predsednik KD Jože Resman, so izbrane slike nastajale na slikarskih kolonijah društva ob 8. februarju v preteklih letih. Na slovesnosti sta obiskovalce pozdravila ravnateljica Ana Klemenc in podžupan Sebastijan Zupan. Prisrčen uvod v ogled slikarskih umetnin so pripravili pevci otroškega zbora pod vodstvom Maše Hribernik s solistoma Injo Arnšek in Tevžem Bijolom ter učenke male gledališke skupine pod vodstvom Katje Lah in Mojce Velepec z recitacijami.

Polona Kus

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost