Drugi letošnji debatni turnir

V soboto, 17. novembra, smo na Osnovni šoli Žirovnica gostili debaterje iz vse Slovenije. Prišlo jih je 84 iz 17 šol.

Iz naše šole se je turnirja udeležilo devet učencev, in sicer šest sedmošolcev: Neja Zupan, Klara Dolar, Meta Mekina, Sara Sedovšek, Julij Zupan in Andraž Zupan. Za njih je bil to prvi debatni turnir, ki so ga uspešno prestali.

Devetošolci, v zasedbi Filip Janjić, Neža Babič in Izabela Letonja, so se uvrstili na 5. mesto. Ta odličen rezultat sta dopolnila Filip Janjić, ki se je kot govorec začetnik uvrstil na 4. mesto, in Izabela Letonja, ki je bila ponovno razglašena za najboljšo govorko turnirja.

Ker so bile naslednji dan lokalne volitve, je bila izbrana debatna trditev zelo aktualna: Sodelovanje na volitvah bi moralo biti obvezno.

Veseli smo uspeha naših debaterjev, pa tudi pohval zaradi uspešno organiziranega turnirja. Vse najbolj uspešne debaterje smo bogato nagradili, kar so nam omogočili: OŠ Žirovnica, Občina Žirovnica, podjetja Medium, Antus in Senčila Bled, ZTK Žirovnica ter mamice treh debaterjev: gospe Mekina, Ravnihar in Črv.

Vsem se za prijazen odziv in podporo najlepše zahvaljujemo.

Metka El Jalkh, mentorica debatnega kluba

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost