Požarna varnost 2018

V soboto, 29. 9. 2018, smo se učenci 7. razredov odpravili v gasilski dom v Kranj. Tam so nam pokazali vso svojo opremo, lahko smo jo tudi preizkusili. Pokazali so nam tudi nekaj svojih vozil in slišali smo nekaj zelo glasnih siren. Zelo zanimivo je bilo, ko smo gledali kamero, s katero vidiš toploto. Povedali so nam tudi, na katerih področjih rešujejo ljudi. Najboljši del pa je bil, ko smo si ogledali klicno postajo. Preizkusili smo tudi, kako izsledijo ponesrečenca, ki kliče na center 112. Ugotovijo lahko, kje je v območju 10 kvadratnih metrov. Ko smo bili v klicnem centru, so prejeli tudi nekaj klicev. Za konec pa smo s cevjo gasili plamenček na deski. Tako se je končal naš ogled gasilske postaje Kranj.

Minea in Marta, 7. b

Ostali učenci od 1. do 9. razreda so bili v šoli, kjer so se učili osnovnih veščin prve pomoči, gašenja ter ustvarjali likovne in literarne izdelke na temo Neurje.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost