OSNOVNOŠOLSKO FINALE V ŠPORTNEM PLEZANJU

V Vojniku je v soboto 8. aprila potekalo osnovnošolsko finale Slovenije v športnem plezanju. Med 147 plezalci sta OŠ Žirovnica zastopala Neža Babič in Anže Koselj, ki sta si nastop priborila na tekmovanju zahodne Slovenije v Šenčurju. Tekmovali so v štirih kategorijah. Učenke/Učenci 6. in 7. razreda, učenke/učenci 8. in 9. razreda, ločeno licencirani in nelicencirani plezalci.

Vsi so plezali po dve smeri. Neža je po dveh smereh obakrat dosegla vrh in si delila prvo mesto z Pio Mavec iz OŠ Stranje. Žal je Neži v superfinalu, ko sta obe plezali dodatno smer, zmanjkalo zelo malo, saj je obe ločil le en oprimek. Tako je Neža zasedla prav tako odlično 2. mesto.

Anže je imel smolo v prvi smeri, ko se mu je na prvi tretjini obrnil oprimek v smeri in je ponavljal vzpon in tako potrošil malo moči, ki mu je na koncu zmanjkala da bi dosegel vrh. Po prvi smeri je bil četrti, v drugi smeri je zasedel tretje mesto in skupno prav tako odlično 4. mesto.

Celotne rezultate si lahko ogledate na: http://www.sportmladih.net/uploads/cms/news/attachment_1035.pdf

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost