[et_pb_section fb_built=”1″ theme_builder_area=”post_content” _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_column _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” type=”4_4″ theme_builder_area=”post_content”][et_pb_toggle title=”MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT: DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADIH” _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” theme_builder_area=”post_content” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

V torek, 21. 3. 2023, smo na šoli gostili Medobčinski otroški parlament na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Na dogodek so prišli učenci in mentorji iz petih osnovnih šol, in sicer:  OŠ Josipa Vandota Kranjska Gora, OŠ 16. decembra Mojstrana, OŠ Prežihovega Voranca Jesenice, OŠ Koroška Bela in naša osnovna šola. Prisotni so bili tudi ravnatelji, občinski predstavniki in sekretar Zveze društev prijateljev mladine Jesenice, g. Boštjan Smukavec, in ga. Albina Seršen. Dogodek je vodila učenka Špela Fliser. Po glasbenem nastopu naših učencev, so učenci začeli parlamentirati: o vplivu šole, o pomembnosti pozitivne samopodobe, o pozitivnih in negativnih vplivih okolice, o vplivu nasilja in različnih zasvojenosti na duševno zdravje. Na koncu so predstavili svoje ugotovitve. Vsaka šola je predstavila tudi vajo za sproščanje. Dva učenca naše šole se bosta  11. 4. 2023 udeležila 33. nacionalnega Otroškega parlamenta v Državnem zboru RS.

Medobčinski otroški parlament sta organizirali ga. Mateja Bogataj in ga. Marija Jerala.

Slike z dogodka.

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]