Ogled RTV Slovenija

»V petek, 10 marca 2017, smo se z izbirnima predmetoma, radio in multimedija, odpravili na ogled RTV Slovenija. Najprej smo si ogledali Radio Slovenija. Tam smo si v kleti najprej pogledali majhen muzej, kjer je bilo veliko starih mikrofonov, zvočnikov, kamer … Nato smo se pod cesto odpravili na televizijo RTV-ja. Ogledali smo si studio, kjer snemajo Dnevnik, oddajo Dobro jutro in Kdo bi vedel. Po dolgih in zavitih hodnikih smo prišli v žirijo. Tam so imeli približno 25 televizij. Zraven te sobe sta bili še soba za zvok in za kamere. Soba za zvok je imela veliko mešalko. Nasproti je bila še soba za luči. Na koncu smo si ogledali sobo z masko, v predsobi pa smo v steklenem prostoru videli še igrački radovednega Tačka in zajčka Bineta. Za dober zaključek smo srečali še Maria Ćulibrka (igralec Pr’ Hostar).«    Pia Troha 7. b

»Tam so nam zaposleni razkazali zgradbo. Pokazali so nam studie in prav tako smo v živo lahko videli oddajo Dobro jutro. V živo smo poslušali novice na VAL 202. Zaposleni so nam povedali veliko zanimivih stvari o radiu in televiziji, npr. kdaj je nastal/a. Meni je bilo zelo všeč, saj sem izvedel veliko novih dejstev. Samo na koncu nisem bil več zbran, ker sem bil že utrujen. Upam, da bomo ta izlet še kdaj ponovili!«

Filip Madon, 7. a

»Tam nam je bilo lepo, zanimivo, a meni osebno ni bilo všeč to, da je bilo vse večinoma prikazano s tehničnega vidika. Drugače mi je bilo všeč in bi z veseljem obiskala še kakšno radijsko postajo.«

Sara Milakovič, 7. b

»Veliko smo hodili, a smo se pri tem še vseeno zelo zabavali. Za povrh smo srečali tudi Maria Čulibrka (Pr’ Hostar). Meni je bil ta dan zelo zabaven in sem zelo uživala.«

Tinkara Šest, 7. a

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost