Planinski tabor

Učenke in učenci 1. in 2. razreda, ki so v letošnjem šolskem letu obiskovali planinski krožek in se v okviru tega udeležili kar nekaj prijetnih izletov v naravo, so se v dneh od 3. do 5. junija 2022 družili na planinskem taboru v Domu pri izviru Završnice in njegovi okolici. Pogumno so se povzpeli na Srednji vrh, nadaljevali pot po stezicah pod Vrtačo in Trianglom, obiskali Planinski dom na Zelenici, med potjo spoznavali zaščitene cvetlice, nabirali zdravilne rastline in se odžejali pri izviru Završnice. Doživeli so pravi planinski krst in si izbrali vsak svoje planinsko ime. V večernem času so zakurili ogenj, ki je napovedoval najljubšo večerjo v naravi. Pečene hrenovke in kruh so najbolj slastni takrat, ko si jih smeš pripraviti sam. Obiskali so jih tudi pripadniki gorske reševalne službe, ki so v bližnji okolici doma mladim planincem omogočili plezanje v skali in varno spuščanje po vrvi. Otroci so bili zelo pogumni in navdušeni nad novimi doživetji. Fotografije lahko povedo veliko, najdragocenejši pa so prijetni vtisi in nepozabni trenutki, ki se jih bodo otroci spominjali za vedno.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost