Dan protipožarne varnosti

V sredo, 4. 10. 2023, je na naši šoli potekal dan protipožarne varnosti. Prvošolcem so gasilci predstavili opremo, ki jo potrebujejo pri svojem delu. Drugošolci so se pomerili v metu vrvi v krog in poznavanju različnih vozlov. Tretješolci so spoznavali vsebine o gorenju, požarih ter naravnih in drugih nesrečah. Četrtošolci so obiskali gasilni dom v Zabreznici. Petošolce je obiskala poklicna enota gasilcev GARS Jesenice, ki je predstavila vozila, ki jih gasilci potrebujejo pri svojem delu. Učenci 6. razreda so se pogovarjali o gorenju, poskusih gašenja in uporabi priročnih gasilnih sredstev. Sedmošolce so obiskali predstavniki Slovenske vojske, ki so se z učenci pogovarjali o naravnih in drugih nesrečah. Osmošolci so urili svoje spretnosti v položaju ponesrečencev, imobilizaciji in uporabi trikotne rute. Spoznali so tudi osnove prve pomoči in oživljanja. Devetošolci so se pomerili v znanju gašenja in oživljanja. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.