Tehniški dan tretješolcev – šivanje medvedka

V ponedeljek, 17. 10. 2016, je imel tretji razred tehniški dan: ogled proizvodnje nogavic v podjetju Mili na Breznici in izdelavo igrače iz filca. Najprej smo se odpravili na Breznico v Mili, kjer nas vsako leto zelo prijazno sprejmejo in popeljejo skozi trgovino ter proizvodni obrat. Učenci z zanimanjem opazujejo postopek izdelave od niti do nogavice ter spoznajo različne vrste nogavic.

K sodelovanju smo povabili tudi stare starše. V zelo lepem številu so se odzvale babice, za kar sem jim res iz srca zahvaljujemo. Pomagale so svojim vnukinjam in vnučkom, pa tudi v klopi na levi in desni strani je bila pomoč pri vozlih in šivih več kot dobrodošla. Tako smo na malo drugačen način vsi skupaj preživeli zelo prijetno in učinkovito dopoldne v šoli, kjer so eni nabirali novo znanje, drugi pa obujali spomine.

Še enkrat najlepša hvala vsem babicam in mamam.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost