Svetovni dan zdravja

7. april je svetovni dan zdravja, ki je bil letos posvečen preprečevanju sladkorne bolezni. Zato so na naši šoli v prejšnjem tednu potekale razne dejavnosti za spodbujanje zdrave prehrane in gibanja, ki sta zelo pomembna dejavnika v boju proti sladkorni bolezni. Učenci so se v šolo odpravili peš, za zdravo malico z različnimi namazi pa so poskrbeli v šolski kuhinji. Nekaj dejavnosti je pripravilo tudi društvo za trajnostni razvoj Sobivanje. Učenci razredne stopnje so se na igrišču pred šolo pomerili v različnih spretnostih – igrali so med dvema ognjema, nogomet in tekmovali na spretnostnem poligonu. V učilnici na prostem in njeni okolici so učenci posejali nove rastline, za katere bodo tudi skrbeli. Po končanem delu so nas čakali zdravi prigrizki in pijača. Učenci so bili soglasni, da bi tako poseben dan morali večkrat ponoviti.

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost