Kulturni dan četrtošolcev

Četrtošolci so v torek, 5. 4. 2016, obiskali Narodni muzej in Cankarjev dom.

“V Narodnem muzeju smo si ogledali, kako so živeli Rimljani. Pogledali smo rimske nagrobne spomenike, potem pa smo šli do kipa Rimljana. Poimenovali smo ga Klavdij. Zamislili smo si, da je oživel in smo z njim preživeli cel dan. Vodič nam je povedal, kako se naredi ribjo omako. Ko smo jo povohali, smo skoraj bruhali. Povedal nam je tudi, kako zavarujejo mrtvega pred zli duhovi in da so ob nekatere grobove postavili kip leva, da bi mrtve varoval. Zanimivo je bilo tudi, ko nam je povedal, kakšne kazni so dobili, če so naredili kaj narobe. Na koncu smo naredili še lovorov venec iz papirja. Z njim so včasih okronali vojake, če so se zares potrudili.”

Minea Urbančič, 4. b

“V Cankarjevem domu smo si ogledali koncert Pelji me plesat. Zaigrali so nam večinoma znane skladbe. Najbolj znani pa sta bili pika na i. To sta bili pesmi Kankan in balet Hrestač, ki ga je zapisal znani skladatelj Peter Iljič Čajkovski. Ob skladbah so nam predstavili tudi plese. Dan mi je bil zelo všeč. Najbolje pa mi je bilo, ko so ob skladbi Kankan plesale plesalke, oblečene v značilna oblačila in delale kolesa.”   

Sara Sedovšek, 4. b

CANKARJEV DOM (3)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost