Šolska knjižnica

Knjižnica naše šole je namenjenega otrokom, ki obiskujejo vrtec, učencem, učiteljem in tudi staršem. Član šolske knjižnice postane vsak otrok ob vpisu v vrtec oziroma učenec ob vpisu v šolo. Vrtičkarji in učenci 1. razreda knjižnico obiskujejo v spremstvu vzgojiteljic oz. učiteljic po dogovorjenem urniku, ostali uporabniki knjižnico obiskujejo prosto, vsak dan med 7.30 in 14.00.

Knjižnično gradivo je organizirano po sistemu prostega pristopa, ki uporabnikom omogoča samostojno iskanje in brskanje po knjižnih policah. Leposlovno gradivo je razvrščeno v tri starostne skupine (I., II. in III. triletje) ter ljudsko slovstvo, strokovno gradivo pa je urejeno po sistemu UDK.

V knjižnici so štiri računalniška mesta z dostopom do interneta, možnostjo tiskanja in skeniranja. Uporabnikom sta na voljo čitalnica z zbirko periodičnega tiska in priročna knjižnica. Rok izposoje je dva tedna za literaturo s seznamov obveznega branja in bralne značke ter tri tedne za ostalo gradivo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost