Šola v naravi – 4. razred

V ponedeljek, 19. 9. 2022, smo se četrtošolci odpravili v šolo v naravi v dom Lipa v Črmošnjicah. Ob prihodu v dom so nas pozdravili prijetni učitelji in nas razporedili po sobah. Po kosilu pa se je pustolovščina pričela. Vsako dopoldne in popoldne smo imeli različne zanimive dejavnosti. Ves teden se namreč učimo o obnovljivih virih energije. Izdelovali smo mlinčke, vodili splave po potoku, se spoznali z uporabo sončnih kolektorjev, preizkusili delovanje modela hidroelektrarne, zgradili model hiše in po njem napeljali vodne cevi ter preizkusili njihovo delovanje, ustvarjali različne likovne umetnine ob potoku, izdelali klopotec, se peš odpravili do vodohrama, si ogledali izvir Divjega potoka in se sprehajali po poti vodovoda. Vsak dan smo bili tudi športno aktivni in tako skrbeli za naše zdravje in dobro počutje. Na igrišču v okolici doma smo igrali mini golf, badminton, namizni tenis,
nogomet, košarko, skakali s kolebnico, se lovili in še kaj. Vsak dan po večerji so sledile zanimive večerne aktivnosti. Najprej smo opazovali nočno nebo in na njem iskali Rimsko cesto, veliki in mali voz, satelite, zvezde… Odpravili smo se tudi na večerni pohod s petrolejkami in poslušali pravljice. V četrtek pa smo obiskali mesto Semič, kjer smo si ogledali Muzejsko hišo Semič, Učni vrt dr. Derganca in si privoščili slasten sladoled. Odpeljali smo se tudi do izvira Krupe in uživali v naravni dediščini prelepe Slovenije. Zvečer smo imeli družabni plesni večer. V šoli v naravi smo pridobili veliko lepih spominov.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost