Belarjev dan 2022

Skupaj z Mladimi nadzorniki Triglavskega narodnega parka smo petošolci odkrivali posebnosti ob najstarejši učni poti Triglavskega narodnega parka v Trenti, ob kateri učenci spoznavajo živalski svet reke Soče, se srečajo z barvitostjo in vonjavami gorskega cvetja v botaničnem vrtu Julijana, razmišljajo o lepotah Julijskih Alp, vodništvu in alpinizmu, spoznajo način življenja Trentarjev in pridejo do spoznanja o še kako živahni naravi sicer neživega dela prostora narodnega parka (kamnine, fosili, prst, podnebje, voda…)

Naravoslovni dan je organiziran kot orientacijski pohod po sistemu skritih pisem. To so učni listi, ki skupine usmerjajo od točke do točke, hkrati pa opozarjajo na sprotne zanimivosti ter skupinam dajejo določene napotke in namige. Pri vsaki točki otroke pričakajo nadzorniki TNP, kjer poskrbijo za zanimivo ter poučno animacijo. Na točki pri Cerkvi avtobus nato pobere skupino in jo odpelje do Informacijskega središča Dom Trenta, kjer učenci zaključijo pohod s hitrim ogledom muzejske zbirke. Na recepciji oddajo izpolnjena skrita pisma in kot nagrado dobijo pravo trentarsko malico – čompe in skuto.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost