Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši, cenjene sodelavke in sodelavci,

čas počitnic se je iztekel. Pred nami je novo šolsko leto, kar pomeni nove izzive, nove naloge, nova znanja in nove ovire, s katerimi se bomo spopadali in jih s skupnimi močmi premagovali.

V letošnjem šolskem letu bo prag šole prestopilo 410 učenk in učencev. 1. september bo prav poseben dan za 40 prvošolk in prvošolcev. Šola nas čaka urejena in pripravljena. Med počitnicami smo preuredili nekaj učilnic, nabavili nekaj opreme in učnih pripomočkov, ki bodo omogočali, da bo pouk lahko še kakovostnejši, zanimivejši in aktivnejši.

Že v drugo šolsko leto vstopamo skupaj z epidemijo. Ukrepi, ki smo jih bili vajeni v preteklem letu, bodo stalnica tudi v letošnjem šolskem letu. Trenutna epidemiološka slika v Sloveniji je takšna, da bodo z izobraževanjem v šoli lahko pričeli vsi učenci. Naša skupna odgovornost je, da poskrbimo, da tako tudi ostane. V šoli bomo poskrbeli za varno okolje in ga takšnega tudi ohranjali skupaj z vašo pomočjo, spoštovani starši. Vljudno vas prosimo, da glede epidemije upoštevate smernice in priporočila zdravstvene stroke.

Kljub epidemiji naj bo pričetek in nadaljevanje šolskega leta poln zanosa, pričakovanj, upanja, načrtov in zastavljanja ciljev. V letošnjem šolskem letu smo si poleg odpravljanja primanjkljajev nastalih zaradi poteka pouka na daljavo zastavili poglavitna cilja, ki sta vezana na ustvarjanje učnih okolij za 21. stoletje – formativno spremljanje ter vzpostavljanje, razvijanje in krepitev varnega in spodbudnega učnega okolja. Skupaj bomo torej vzpostavljali okolje usmerjeno v učenca, kjer sta najpomembnejši nalogi učenje in poučevanje, ob medsebojnem spoštovanju, pomoči, solidarnosti, sočutju, ob upoštevanju različnosti in soustvarjanju kulturnega okolja.

Naj bo novo šolsko leto uspešno, z mnogo pridobljenega znanja in novih izkušenj.

Srečno,

Erika Melihen, ravnateljica