V petek, 17. novembra, smo v šoli in vrtcu že sedmič zapored pripravili tradicionalni slovenski zajtrk.

Otroci so na dan slovenske hrane, ki ga v Sloveniji obeležujemo vsak tretji petek v novembru, zajtrkovali kruh, maslo, med, mleko in jabolka. Namen projekta Tradicionalni slovenski zajtrk je poudariti pomen zajtrkovanja in uživanja lokalno pridelane hrane. Naši otroci so tako zajtrkovali mleko s kmetije Toman z Brega, kruh Pekarne Resman z Zgoše, jabolka s posestva Resje in šolski med.

Da je zajtrk res pomemben obrok, so potrdili tudi gostje, ki so se pri mizi pridružili vrtičkarjem – župan Leopold Pogačar, predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč, predsednik Čebelarskega društva Antona Janše Matjaž Pogačnik in člani društva Franc Pfajfar, Stanko Noč in Miro Razinger.

Dostopnost