Tradicionalni slovenski zajtrk

V petek, 17. novembra, smo v šoli in vrtcu že sedmič zapored pripravili tradicionalni slovenski zajtrk.

Otroci so na dan slovenske hrane, ki ga v Sloveniji obeležujemo vsak tretji petek v novembru, zajtrkovali kruh, maslo, med, mleko in jabolka. Namen projekta Tradicionalni slovenski zajtrk je poudariti pomen zajtrkovanja in uživanja lokalno pridelane hrane. Naši otroci so tako zajtrkovali mleko s kmetije Toman z Brega, kruh Pekarne Resman z Zgoše, jabolka s posestva Resje in šolski med.

Da je zajtrk res pomemben obrok, so potrdili tudi gostje, ki so se pri mizi pridružili vrtičkarjem – župan Leopold Pogačar, predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč, predsednik Čebelarskega društva Antona Janše Matjaž Pogačnik in člani društva Franc Pfajfar, Stanko Noč in Miro Razinger.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost