Območno srečanje gledaliških skupin: Noč, ko je posijalo sonce

Čufarjev maratonček ali območno srečanje otroških in mladinskih gledaliških skupin je potekalo v petek, soboto in nedeljo v Gledališču Toneta Čufarja na Jesenicah. Učenci OŠ Žirovnica so nastopali v soboto, 18. marca 2017. Srečanja so se udeležile kar tri gledališke skupine z naše šole; to so mlajša gledališka skupina 4. in 5. razreda ter dve starejši gledališki skupini. Učenci 8. in 9. razredov so pripravili igro Vike Grobovšek: Noč, ko je posijalo sonce v naslednji zasedbi: Miha = Tilen Tomažič, Maja = Lara Mrak, Lutka = Neža Noč, Liani = Nina Rozman, Davina = Nika Valentar, Vivian = Tjaša Dolar, Semijana = Julija Bergelj, Arči = Klemen Liam Jelovčan, povodni mož = Marcel Rep, učiteljica = Helena Tolar, učenec = Ian Lokovšek. Skupina se imenuje Sanjači, saj so se učenci šele v devetem razredu “zbudili” in se odločili, da bodo sodelovali v gledališki skupini. Na odru so se zelo dobro znašli in nastop izpeljali zelo profesionalno.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost