Kako je nastal Triglav?

Nekoč sta obstajali dve ljudstvi velikanov. Prvi so se imenovali Pametni, drugi pa Genijalni. Med seboj se niso poznali. Čez nekaj let pa so Pametni s pismom neznanega izvedeli, da obstajajo še pametnejši od njih. Ugotovili so, da jim počasi primanjkuje idej, zato so začeli ponavljati za Genijalnimi. Ko so Genijalni izvedeli za to, so brž naredili visoko steno, ki je spominjala na trikotnik. Počasi so ugotovili, da to ne bo dovolj in čez pet let zgradili nov trikotnik, ki se je držal prvega. Ker sčasoma to ni več zadostovalo, so naredili še en nov trikotnik, ki se je dotikal drugih dveh. Na srečo je bil to zadnji trikotnik, ki so ga morali zgraditi Genijalni. To steno so poimenovali kar Triglav.

Tako so bili vsi srečni (Pametni malo manj) in veselo živeli do izumrtja. Triglav stoji še danes, in upajmo, da bo še naprej.

Lana Marinšek, 7. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost