Zimski pohod na Mrežce (planinski krožek)

Za januarski izlet smo se odločili, da gremo na Pokljuko na sneg. Z avti smo se odpeljali do planine Zajavornik. Mrzlo in oblačno vreme nas ni spravilo v slabo voljo. Odpravili smo se v smeri Blejske koče. Po dobri uri hoje smo si na planini privoščili malico ter izpolnili planinske dnevnike. Nato smo se podali še na bližnji vrh. Strma pot nas je pošteno utrudila. A trud je bil poplačan, saj smo dosegli greben, kjer se nam je odprl zelo lep razgled na Triglav. Kmalu smo dosegli tudi naš vrh, Mrežce. Pot nazaj  je bila ob dričanju po snegu zelo zabavna. Srečali smo tudi kar nekaj pohodnikov. Pri koči smo pojedli še preostalo malico in si za konec ogledali še planino Zajavornik. Posijalo je tudi sonce. Sledila je le še vožnja proti domu, ki so jo nekateri izkoristili za spanje.

Vodnika Maja in Nik

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost