Obvestilo o prenehanju samotestiranja v šoli

Vlada RS je dne, 19. 2. 2022, sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 (Ur. l. RS, št. 22/22), ki je začel veljati z dnem 21. 2. 2022. Z uveljavitvijo odloka v šolah ni več obvezno izpolnjevanje pogoja PCT, kar pomeni, da se učencem, ki tega pogoja ne izpolnjujejo, tudi ni več potrebno samotestirati v prostorih šole. Ker odlok ne prepoveduje več zbiranja v šoli za učence, ki se niso samotestirali v prostorih šole, je s tem odpadla tudi pravna podlaga za izobraževanje na daljavo, zato od dne, 28. 2. 2022, z veseljem pričakujemo vse učence v naših šolskih prostorih brez samotestiranja.

V veljavi pa ostajajo določeni ukrepi kot so primerna higiena, vzdrževanje varnostne razdalje, razkuževanje rok in uporaba maske.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost