Vtisi osmošolcev in devetošolcev, ki so se udeležili koncerta Simfonične matineje Glasbene mladine Slovenije


Sedem veličastnih
Dirigent: Marko Hribernik
Moderator: Jure Ivanušič

Spored:
Richard Strauss (1864–1949): Tako je govoril Zaratustra (Uvod)
Ludwig van Beethoven (1770–1827): Simfonija št. 5 (1. stavek)
Remo Giazotto (1910–1998), Tomaso Albinoni (1671–1751): Adagio v g-molu
Peter Iljič Čajkovski (1840–1893): Uvertura 1812 (odlomek)
Pietro Mascagni (1863–1945): Intermezzo iz opere Cavalleria rusticana
Gustav Holst (1874–1934): Planeti (Mars)
Gustav Mahler (1860–1911): Simfonija št. 1 (Finale)

Urban Sedlar: »Koncert mi je bil kar všeč, saj skladbe niso bile zelo dolge, kot npr. na kakšnih drugih koncertih. Mislim, da se člani orkestra niso zmotili med igranjem in da je bil povezovalec boljši kot na prejšnjem koncertu. Vendar se mi zdi, da poezije po vsaki skladbi niso bile potrebne. Drugače pa mi je bil koncert všeč.«
Teja Bele in Nina Zupan: »Bilo je zanimivo zaradi kombinacije bolj zbujajočih ter sladko umirjenih pesmi.«
Manca Japelj: »Koncert se mi je zdel nekoliko dolgočasen, saj so igrali umirjeno glasbo, jaz pa poslušam bolj pop in rock. Rada bi pohvalila dirigenta.«
Lan Strnad: »Pesmi so mi bile všeč, ampak problem je bil, da so bile prepočasne za moj okus.«
Filip Janjić in Nik Bergelj: »Všeč nama je bilo, juhej! Predstava je bila dobra in zanimiva. Uživala sva.«
Neža Babič: »Koncert mi je bil nasploh zelo všeč. Nekatere skladbe so se mi zdele bolj zanimive kot druge, vendar sem uživala tudi ob manj všečnih. Najbolj mi je bila všeč Uvertura 1812, uživala pa sem tudi ob poslušanju Beethovnovih mojstrovin.«
Jure Pavlin in Jan Kušič: »Ni nama bilo preveč všeč, saj se je vleklo. Bilo je malo dolgočasno. Pohvaliva dirigenta.«
Anže Debeljak in Dejan Adrović: »Bilo je zelo dobro in zabavno. Slabo je bilo, da nisva mogla nasloniti glave.«
Sara Milaković: »Koncert mi je bil kar všeč, saj je bilo veliko skladb, ki jih poznam.«
Hana Eržen in Tinkara Vene: »Koncert nama je bil všeč. Adagio v g-molu je imel najlepšo melodijo.«
Ema Škrjanc: »Koncert Sedem veličastnih je bil zelo zanimiv. Bilo je pravljično in lepo.«
Matic Krmelj in Erazem Kokalj Koblar: »Koncert je bil zelo resen. Igrali so zelo dobro in originalno, pa še na balkonu smo sedeli in potiho ob glasbi peli. Glasba je bila tako prijetna, da smo skoraj zaspali.«
Jaka Repe in Matic Pajntar: »Zelo nama je bilo všeč in bi rada še kdaj šla.«
Tjaša Jesenko in Ema Hribernik: »Koncert v Ljubljani nama je bil všeč. Nekatere skladbe sva poznali, nekatere ne. Igrali so zelo lepo in so se dobro ujeli.«
Jakob Mulej: »Koncert mi je bil v redu, samo na čase je bil zelo nezanimiv.«
Matevž Čop: »Predstava je bila resnična, kot bi poslušal youtube, vendar mi ni bilo všeč, ker me ta glasba ne zanima.«

Katja Čater Oblak: »Koncert mi je bil zelo všeč. Ko sem izvedela, da je bila Simfonija zadnja skladba, sem bila kar malo žalostna. Najbolj mi je bila všeč čisto prva skladba. Dobro je bilo tudi to, da je pri vsaki skladbi pisalo, katera je.«
Liza Zalokar in Klara Arnšek: »Koncert je bil sijajen. Popeljal naju je po poteh, ki jih še nisva nikoli srečali v najinih mislih. Dirigent je dirigiral kar brez not, vendar se ni nikoli zmotil… ali pa le nisva opazili. Povezovalec naju ni prepričal, saj ni bil zabaven. Na koncu sva močno ploskali. Spremenili bi le to, da bi bil povezovalec majčkeno bolj zanimiv.«
Katja Čater Oblak in Karina Kapus: »Koncert nama je bil zelo všeč. Ocenili bi ga s 5 od 5. Sicer bi bil lahko malo daljši, a je bil vseeno odličen. Ob glasbi sva se sprostili in res uživali v njej. Všeč nama je bilo tudi to, da se je dirigent res vživel v dirigiranje in je bil koncert s tem še boljši. Upava, da bo takih koncertov še več.«
Ema Babič, Marcel Vovčak, Matija Ravnik in Anže Koselj: »Koncert je bil zanimiv. Dobro so igrali, ampak je zelo dolgo trajalo. Povezovalec je malo preveč govoril. Bilo je v redu, le, da je predolgo trajalo.«
Urban Sedlar in Žan Subotnjićki: »Koncert nama je bil všeč, saj so člani orkestra dobro igrali, povezovalec je bil pa zelo dober in zabaven. Čudno je bilo le to, da se je dirigent rokoval s prvim violinistom, drugače pa je koncert dobro pripravljen.«
Maša Mahkovec in Maruša Jenkole: »S šolo smo si ogledali koncert Sedem veličastnih. Ta koncert so nam zaigrali glasbeniki simfoničnega orkestra. Koncert se nama je zdel zanimiv. Ob kakšnih delih smo lahko slišali čustva in občutke. Všeč nama je bilo, da je povezovalec vključil odlomke iz del in nas ni dolgočasil z opisi skladb in skladateljev.
Po koncertu smo se odpravili v Etnografski muzej, kjer smo si lahko ogledali stalno razstavo o življenju nekoč. Na koncu smo se še naučili ročno tkati na delavnici.«
Eva Kramar in Neja Dolžan Maselj: »Slišali smo sedem skladb. Igrali so vsi inštrumenti  razen kitare in klavirja. Koncert je bil zelo dober, le dirigent je preveč poskakoval. Bilo nama je zelo všeč. S sošolko sva poznali kar nekaj članov orkestra.«

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost