Območno srečanje gledaliških skupin: Pet Pepelk

Čufarjev maratonček ali območno srečanje otroških in mladinskih gledaliških skupin je potekalo v petek, soboto in nedeljo v Gledališču Toneta Čufarja na Jesenicah. Učenci OŠ Žirovnica so nastopali v soboto, 18. marca 2017. Srečanja so se udeležile kar tri gledališke skupine z naše šole; to so mlajša gledališka skupina 4. in 5. razreda ter dve starejši gledališki skupini. Učenci 6. in 7. razredov so pripravili igro Žarka Petana Pet Pepelk v naslednji zasedbi: kraljevič = Liza Zalokar, kraljica in stara gospa = Klara Arnšek, pravljičarka = Ema Babič, ministrica = Ana Vajs, pomočnica ministrice in vesoljka = Neža Jan, prodajalka = Katja Čater Oblak, Pepelka 1 in prava Pepelka = Iris Sedminek, Pepelka 2 = Ema Hribernik, Pepelka 3 = Ana Šebat, Pepelka 4 = Maša Mahkovec, Trnuljčica = Ajda Rekar, stari gospod = Matevž Čop. Mladi igralci so prvič igrali na velikem odru pred občinstvom in so se zelo potrudili.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost