Planinski izlet v Španov vrh

Člani planinskega krožka smo si za cilj našega aprilskega izleta izbrali Španov vrh. Tokrat smo se zbrali pred šolo že ob 7. uri. Z avtobusom smo se odpeljali na Jesenice in izstopili pri gimnaziji. Nato smo šli proti Ukovi, mimo kopališča, ter se zagnali v strm klanec, po poti Čez sedem grabnov. Kot smo kasneje ugotovili, ji to ime kar pristaja. Skupaj z vodniki smo prečkali potok Ukova najmanj sedemkrat. Mislim, da nihče od udeležencev ni ostal popolnoma suh, saj nam je narasla voda nekoliko otežila prečkanje. Z nekaj iznajdljivosti in improviziranimi mostički nam je uspelo. Naposled smo zapustili »graben« in se skozi gozd sprehodili mimo Skavarjevega rovta. Ustavili smo se tudi ob manjši lovski hiši. Kmalu smo dosegli Črni vrh in zagledali sedežnico. To je bil znak, da smo že blizu cilja. Sledil je še sprehod po smučišču, ki pa je bil vse prej kot lahek, saj je bilo še kar nekaj snega. Na vrhu smo si privoščili malico in čaj, rešili pa smo tudi planinske dnevnike. Vračali smo se po drugi poti, ki nas je prav tako vodila mimo številnih rovtov ter strug potokov. Na avtobusno postajo smo prispeli pravočasno in sledila je le še zabavna vožnja proti domu.

 

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost