Poročilo planinskega krožka – Sveti Jošt nad Kranjem

Kot lani smo planinci tudi letos izpeljali pustni izlet. Ustrezno našemljeni smo se na pustno soboto z vlakom odpeljali do Kranja. Sprva smo hodili po ulicah in mahali avtomobilom, ki so se peljali mimo in kmalu zagledali Šmarjetno goro, na vrhu katere je cerkvica. A to ni bil naš cilj. Namenjeni smo bili na  Svetega Joša, ki  je bil še kar precej oddaljen od nas. Pot nas je vodila po gozdu in mimo travnikov. Srečali smo mnogo pohodnikov, ki so prav tako izkoristili lep sončen dan, a med njimi ni  bilo niti ene maškare. Na vrhu smo se podprli z malico in s sladkarijami. Vračali smo se deloma po isti poti, le na koncu smo naredili še ovinek okoli Šmarjetne gore. Šli smo tudi mimo skakalnic, kjer je potekala tekma. Ker se nam je zelo mudilo na vlak, si je žal nismo uspeli niti na kratko ogledati. Na postajo smo prispeli tik pred vlakom in vsi smo si oddahnili, ker nam je uspelo. Na postaji v Žirovnici so nas že čakali starši in sledil je še … napad na krofe!

Vodniki planinskega krožka

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost