Biseri v cerkvi sv. Klemena na Rodinah

V četrtek, 4. februarja 2016, je v okviru Prešernovega dne v cerkvi sv. Klemena na Rodinah potekal kulturni program za učence od 6. do 9. razreda. Učenci so se peš odpravili na Rodine. Tam so spremljali predstavitev cerkve in njenih značilnosti, kot so kor, portali, oltarji. To so predstavili Pia Justin, Vida Leskovar, Matej Dražić in Luka Anderle pod mentorstvom gospe Vanje Zuljan. Ema Hribernik in Neža Jan sta prireditev povezovali s pripovedovanjem ljudskih zgodb o cerkvi sv. Klemena. Učenci gledališke skupine (Lara Repe, Danaja Stević, Tjaša Dolar, Matej Topić, Nika Valentar, Matej Dražić, Ana Čop, Anja Dolar, Tomaž Pirc) so zaigrali v dveh igrah: Puntarji in Zgodba o Cirilu in Metodu. Modo v času gotike so odkrivale Ana Čop, Karin Pazlar, Urša Koser in Anja Dolar pod mentorstvom Mete Čuk Pilipovič. Za glasbene točke je na orglah poskrbela gospa Slavica Magdič.

Hvala vsem nastopajočim in vsem mentorjem za njihovo pomoč in vloženo delo.

Lidija Skoporec Knafelj

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost