Max je dobil stolček

Decembra je potekala akcija zbiranja sredstev za nakup posebnega stolčka za Maxa, učenca 1. razreda OŠ Žirovnica, z lažjo obliko cerebralne paralize. Zadnji dan pouka pred zimskimi počitnicami je Max stolček že lahko preizkusil. Zaradi svoje bolezni je Max že od rojstva lažje gibalno oviran. Stol, narejen po meri in priporočilih fizioterapevtke in delovne terapevtke v podjetju Vita Center Naklo, mu omogoča stabilno sedenje. Pravilna drža sedenja je namreč pomembna za Maxov ustrezni telesni razvoj. Takšen stol Max doma že ima, potrebuje pa ga tudi v šoli. Akcija za zbiranje sredstev za nakup stolčka je stekla na pobudo šolskega sklada pod vodstvom Barbare Letonja. Poleg izkupička božično-novoletnega dobrodelnega koncerta šolskega sklada so k akciji prispevali tudi devetošolci, ki so v zameno za prostovoljne prispevke od vrat do vrat raznašali koledar z likovnimi stvaritvami učencev Osnovne šole Žirovnica. Max se je tako že zadnji dan pred zimskimi počitnicami iskreno razveselil novega stolčka na koleščkih, prilagojenega prav njemu. Na prireditvi v počastitev kulturnega praznika mu ga je izročil ravnatelj OŠ Žirovnica, gospod Gregor Pungaršek.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost