Gozdna šola jeseni

Tudi letos v OŠ Žirovnica nadaljujemo z gozdno šolo. Izvajamo jo v 1. a in v 1. b razredu. Vsak teden en dan namenimo pouku v gozdu ali na travniku. Raziskujemo, gradimo, urejamo, razmišljamo, poslušamo… in še bi lahko naštevali. Učimo se tudi, če se tega ne zavedamo.
Jesen je čas obilja in to se še posebej vidi v naravnem okolju. Jesenski gozd je ena velika učilnica v naravi. Opazujemo različna drevesa in spremljamo njihovo spreminjanje, njihovo pripravo na počitek. Raziskujemo, zakaj se listi obarvajo in odpadejo, kaj se potem z njimi zgodi… Pot nam večkrat prekriža veverica, šuštar, močerad, kobilica in še kdo drug. Kako se bodo pa oni pripravili na zimo?
Seveda najdemo čas tudi za poslušanje pravljic, za urejanje različnih gozdnih »učnih pripomočkov«, večkrat kaj zgradimo ali ustvarimo iz tistega, kar smo poiskali v gozdu… In vedno, res vedno, namenimo čas igri, ki jo otroci tako zelo potrebujejo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost