Obisk Tehniškega muzeja v Bistri

Ko smo prišli v muzej, smo najprej spoznali našo vodičko, nato pa se odpravili do zbirke starih avtomobilov. Spoznali smo, kako so se avtomobili razvijali. Zatem smo odšli na tekstilni oddelek. Povedali so nam, kako dobimo svilo. Dobimo jo tako, da se gosenica sviloprejka zabubi in tisto, kar je okoli nje, je svila. Povedali so nam tudi, da je svila zelo draga. Videli smo tudi, kako so včasih izdelovali klobuke. Potem smo se odpravili v lesni oddelek, kjer smo se usedli na stole, ki jih je naredil neki gospod. Vsak stol je bil drugačen. En stol je imel naslonjač v obliki roke. Nato smo šli v sobo, kjer smo si ogledovali robote. Eden izmed njih je bil narejen zato, da ljudem s poškodami pomaga hoditi.

Nazadnje smo šli izdelovat zapestnice. Ko smo jih stkali, smo se odpeljali domov.

Svit Pavlin, 5.b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost