[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][et_pb_row _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_toggle title=”LENEGA ČAKA STRGAN ROKAV, PALCA BERAŠKA, PRAZEN BOKAL” _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

Preživljam lepo obdobje, obdobje mladosti. Seveda niso vsi dnevi popolni in brezskrbni. Včasih se oziram nazaj v moje otroštvo in razmišljam o moji prihodnosti.

Kako bo čez pet, deset, petdeset let? Predstavljam si marsikaj. Želim si čim več lepih in pozitivnih trenutkov. Upam, da se bom pravilno odločila za šolanje po osnovni šoli. Upam, da bom z izobrazbo pridobila službo, v kateri se bom dobro znašla in mi ne bo težko opravljati poklic, za katerega se bom odločila. Upam, da bo bodo tudi moj sodelavci in tisti, za katere bom delala, zadovoljni z mojim delom. Vem, da denar ni vse, a vseeno upam, da bo moja plača spodobna.

Da si bom sama in moja družina vedno lahko privoščila svežo, belo žemljico. Saj res – moja družina. Me kje čaka princ na belem konju? Ah, to je samo v pravljicah. Želim si moža, ki me bo imel rad in mi bo vedno stal ob strani. Pričakujem, da bo z menoj srečen in da bova skupaj ustvarila topel dom za naju in za najine otroke. Trudila se bom za dobro vzgojo najinih otrok. Da jih bom znala tolažiti in da jim bom znala pokazati pravo pot pri odločitvah.

Zdravje je naše največje bogastvo. Upam, da ga bom lahko ohranila in se zanj tudi trudila z zdravim načinom življenja. Naj bo vedno moj sopotnik. Tudi srečo si želim za mojo zvesto prijateljico. In da bi lahko osrečevala druge ljudi. Vem, da brez problemov ne bo šlo. Želim, da bi zanje vedno našla pravo rešitev.

Za vse to se bo treba truditi, saj se brez muje še čevelj ne obuje. Če se ne bom trudila, bo lenoba prišla kot nepovabljen gost. Upam, da ji bom vrata lahko pravočasno zaprla. Zaradi nje ne želim imeti strgan rokav in prazen bokal.

Ema Frelih, 8. a

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]