V soboto, 12. decembra 2020, smo imeli že tretji debatni turnir v tem šolskem letu. Tudi tokrat je potekal preko spleta.

Turnirja smo se udeležili: Neja Zupan, Klara Dolar in Meta Mekina, ki so sestavljale ekipo Alvin in veveričke, ter Julij Zupan in jaz, ki sva sestavljala ekipo Spidi Gonzales.

Turnir se je pričel ob pol desetih z otvoritvijo. Ponavadi debatno trditev že vemo vnaprej, a takrat ni bilo tako. Turnir je bil impromptu, kar pomeni, da smo pred vsakim krogom dobili trditev, na katero smo se pripravljali eno uro, in nato debatirali.

Najprej smo imeli prvi krog, kjer smo debatirali na debatno trditev: Staršem bi morali prepovedati, da otrokom lažejo o obstoju božička in drugih dobrih mož. Debata je bila pestra in ravno, ko smo se ogreli, je bil čas za kosilo.

Ob enih smo nadaljevali s pripravo na drugo trditev, ki se je glasila: Posebni status v osnovni šoli (status športnika ali status umetnika) naredi več škode kot koristi. Ob pol štirih smo se začeli pripravljati na tretjo trditev: Prepovedati bi morali filme, serije in računalniške igre z nasilno vsebino.

Čas je hitro minil. Na koncu je ob 18.00 sledila razglasitev 10 najboljših govorcev ter desetih najboljših ekip. Udeležba na turnirju je bila rekordna, kar 32 ekip iz vse Slovenije in to pomeni 96 govorcev. Julij Zupan je dosegel 81., Neja Zupan 47., jaz 45., Klara Dolar 38., Meta Mekina pa 20. mesto.

Čestitam vsem mojim sodebaterkam in sodebaterju za njihove rezultate. Zahvalil pa bi se tudi učiteljici gospe Metki Jerman za priprave na ta turnir.

Želim vam vesel božič, ponosno praznujte dan samostojnosti in enotnosti ter srečno novo leto 2021.

Andraž Zupan, 9. b

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]