5. državnih debatnih turnir

Dne, 22. 4. 2017, smo se dve skupini, Knedli in Balonarji, odpravili na državni debatni turnir v Lendavo. Vstati je bilo treba že zgodaj, saj smo ob šestih zjutraj že imeli zbor. Do Ljubljane nas je peljal hišnik s kombijem, od tam naprej pa smo se pridružili učencem dveh ljubljanskih šol na avtobusu. Vožnja je trajala celo večnost, kar je bilo po svoje dobro, saj smo tako imeli dovolj časa, da še enkrat preletimo svoje govore, dodamo kakšen primer in si izmenjamo zapiske. Ko smo prispeli, smo dobili sendviče in sok, potem pa so se vse šole zbrale v jedilnici, kjer se je najprej predvajala himna, nato pa je ravnateljica imela nagovor v slovenščini in madžarščini, ker je ta šola dvojezična. Sledilo je še nekaj uvodnih točk, po katerih so razglasili urnik in razpored za ta dan. Potem je bil na sporedu prvi debatni krog, v katerem je bila naša skupina na negacijski strani. Debatirali smo na trditev: Volitve bi morale biti obvezne. Med vsakimi krogom je bil kratek premor, med drugim in tretjim pa celo kosilo in razglasitev impromptu debatne trditve: Med TV-otroškim in mladinskim programom ne bi smeli predvajati reklam za nezdravo prehrano. Obe skupini sta izgubili dve in dobili eno debato. Ko se je še zadnji krog končal, je bil čas za finalni krog in podelitev priznanj. Dve finalni skupini sta debatirali izjemno tekoče in prepričljivo, res pa je, da sta imeli precej podobne argumente kot mi. Zmagala je afirmacija, Sugar addicts. Na koncu so še podelili priznanja za najboljše govorce. Jaz sem se uvrstila na 7. mesto, kar mi je, po prvici povedano, priletelo v glavo kot opeka, sem pa bila zelo vesela. Nato smo se na enak način kot prej odpravili domov, le da je tokrat vožnja potekala med poslušanjem glasbe in dremanjem, saj smo bili vsi rahlo utrujeni. Domov smo prispeli okoli pol desetih zvečer. Turnir je bil zelo zanimiv in zdi se mi, da smo se na njem veliko naučili.

Izabela Letonja, 7. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost