Šolski ekovrt – naš ponos

V četrtek, 13. 10. 2016, smo se v sklopu projekta Inštituta za trajnostni razvoj Ljubljana na OŠ Žirovnica zbrali predstavniki petih šol, ki v sklopu strokovnega delovanja na šolah in vrtcih vodimo dejavnosti, ki so povezane s šolskimi ekovrtovi.
Izmenjali smo si izkušnje ter analizirali dosedanje delo ter začrtali pot nadaljnjega razvoja posameznega segmenta šolskega ekovrta.
Ugotovljeno je bilo, da je OŠ Žirovnica vzorčni primer ozaveščanja in delovanja ter približevanja narave učencem in otrokom, ki obiskujejo vrtec. Vodja delavnic, gospa Alenka Heningman je izpostavila dobro delo naše šole na tem področju ter okolje, v katerega je šola sama umeščena. Poleg odličnega dela ekipe v sestavi Nataše Šturm, Petre Sedminek Malnar, Mije Debevc in Mete Zupan, ki velikokrat opravljajo dejavnosti tudi izven okvira dela na šoli, je pohvalila tudi podporo ravnateljice, gospe Ane Klemenc, saj je le-ta ključnega pomena za razvoj na tem področju.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost