Četrtošolci so obiskali hidroelektrarno Moste

“V četrtek, 21. 4. 2016, smo šli v HE Moste. Najprej smo si ogledali kontrolno sobo. Tu nadzorujejo vse svoje objekte. Imajo zelo veliko kamer. Vodič nam je povedal, da ta elektrarna ne obratuje cel dan, ampak samo zvečer, ker takrat porabimo največ elektrike.”

Marta Tavčar, 4. b

“Ob maketi celotne elektrarne nam je vodič razložil posamezne dele in delovanje. Elektrarno poganjata Sava in Završnica. Po stopnicah smo se spustili do tunela, kjer pride voda iz Vodostana. Videli smo cev, kjer lahko zaprejo vodni tok.”

Sara Sedovšek, 4. b

“Nižje po stopnicah smo prišli v muzej, kjer je bilo zelo zanimivo. Videli smo turbino, generator. Pred muzejem je bila maketa turbine, skozi katero smo šli. Pred muzejem je bil tudi žerjav. Šli smo v sobo z generatorji, ki še obratujejo. Pogledali smo tudi vodo, ki priteče iz turbin.”

Manca Rozman, 4. b

“Po stopnicah smo se vrnili nazaj. Bilo jih je veliko. Šli smo do vodostana. Ogledali smo si notranjost. Bilo je zelo zanimivo.”

Maša Zupan, 4. b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost