V soboto, 23. januarja 2021, smo imeli že četrti debatni turnir, ki je bil tudi prvi v tem novem letu. Kot je zdaj že v navadi, smo debatirali od doma.

Turnir se je začel ob pol deseti uri. Turnirja sva se tokrat udeležila le Julij Zupan in jaz, ki sva sestavljala ekipo Spidi Gonzales. Ne pomnim, da bi se kdaj turnirja udeležila le dva debaterja. Jaz sem bil prvi in tretji, Julij pa drugi govorec. Prvi krog smo začeli ob deseti uri. V prvih dveh krogih smo debatirali na temo, na katero smo se že pripravljali, in se je glasila: »Prepovedati bi morali oglaševanje, namenjeno otrokom.« Po drugem krogu, ki se je končal malo čez eno, smo imeli čas za kosilo. Dvajset minut čez drugo smo morali biti spet prisotni, ob pol treh pa so razglasili impromptu trditev, za katero smo imeli eno uro časa, da smo se nanjo pripravili. Glasila se je: »Vsak osnovnošolec bi moral trenirati vsaj en šport.« Potem smo na to temo tudi debatirali. Ob petih je sledila razglasitev rezultatov, kjer so razglasili najboljše govorke in govorce nasploh kot tudi začetnike ter najboljše ekipe. Julij Zupan se je uvrstil na 67. mesto, jaz pa sem se uvrstil na 37. mesto. Turnirja se je tokrat udeležilo preko 70 govorcev.

Čestitam mojemu sogovorcu za dosežen uspeh ter mu želim, da bi bil na naslednjem turnirju res uspešen. Zahvalil pa se bi tudi gospe učiteljici Metki Jerman za vso pomoč. Naslednji turnir bo 20. februarja. Se vidimo!

Andraž Zupan, 9. b

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]