Malo gledališko skupino sestavljamo učenke in učenci 4. in 5. razreda. Naši mentorici sta Katja Lah in Mojca Velepec. Vsako šolsko leto pripravimo dve dramski igri. Prvo uprizorimo na prvi šolski dan ob sprejemu prvošolcev, drugo pa pred slovenskim kulturnim praznikom v mesecu februarju. Včasih kakšno igro odigramo tudi večkrat. Ob Prešernovem dnevu smo pripravili igro z naslovom Najlepša beseda, ki smo jo vadili od začetka šolskega leta. Pri učenju igre smo se zelo potrudili, ker je bila vsem všeč. Uprizorili smo jo dvakrat, prvič za starejši skupini vrtca in učence od 1. do 5. razreda. Med predstavo smo se nekajkrat zmotili, a ker smo veliko vadili, smo kljub vsemu odigrali odlično. Drugič smo jo zaigrali za upokojene učitelje in učiteljice, vzgojiteljice in druge delavce šole. Takrat smo se še bolj izkazali in to je opazil tudi gospod ravnatelj Gregor Pungaršek, ki nas je zelo pohvalil. Predstava je bila všeč tudi prejšnjemu ravnatelju ter ostalim upokojenim delavcem naše šole. Povabljeni smo bili tudi na nastop ob Noči branja, ki je potekala 5. maja. V šolski knjižnici smo igro predstavili starejšim učencem, ki so vse šolsko leto prizadevno brali knjige za bralno značko. Ob koncu smo se udeležili še zanimivega in poučnega srečanja z ustvarjalcem Rokom Trkajem, ki smo ga navdušili z našo pesmijo, ki smo jo prepevali v igri. Tako smo lahko zapeli skupaj z njim. Za sprejem prvošolčkov bomo pripravili igro Muca Copatarica. Tudi tokrat se bomo zelo potrudili. Upamo, da jim bo všeč. Med vajami se vsi zelo zabavamo, saj se dobro razumemo, z vsako igro pa napredujemo. Upamo, da to opazijo tudi gledalci.

Zelo radi obiskujemo Malo gledališko skupino.

Špela Noč in Iza Rekar, 5. b

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]