[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][et_pb_row _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_toggle title=”2. DEBATNI IMPROMPTU TURNIR” _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

Bila je sobota, 4. decembra, in malo pred turnirjem me je klicala ga. Metka, da sodebaterja ne bo na turnir, zato sva na koncu v skupini ostali samo dve govorki, jaz in Mojca Vene. Zaradi tega sem jaz morala opraviti dva govora v vsaki debati, in sicer vlogo 1. in 3. govorca, kar pa je bilo na tem turnirju še posebej težko, saj je bil impromptu. To pomeni, da so nam povedali vsako trditev eno uro pred debatnim krogom, kar se sliši zelo veliko, a v bistvu ni, saj moraš sestaviti dva glavna argumenta in pa še vse ostalo.

Pri prvi debati sva se z Mojco še malo lovili, saj je bila ona prvič, jaz pa drugič na debatnem turnirju, ampak ker sem imela dve vlogi, je bilo tudi zame to nekaj novega. Debatirali smo na trditev: »Starši bi morali otrokom plačati za opravljena hišna dela.«

V drugem debatnem krogu nama je šlo še kar v redu, čeprav mislim, da sodnik ni bil ravno navdušen nad debato. Trditev je bila: »Vrstniški pritisk naredi več dobrega kot slabega.« Po drugi debati sem bila že zelo izmučena, kar se sliši čudno, ampak je res zelo težko, saj moraš ves čas misliti na polno in pisati zraven, kar se da hitro.

Tretja debata je bila čisti polom, a nič zato, vesela sem bila, da je bilo konec. Debatirali smo na trditev: »Otrokom bi morali prepovedati tekmovati v resničnostnih oddajah.« Predstavljajte si biti zbran in z možgani na 100 % od 9.00 zjutraj do 5.00 popoldne. Vam povem, je kar zahtevno.

Drugače pa mi je bil impromptu turnir všeč, saj se pri tem malo seznaniš z vsakdanjimi stvarmi in ugotoviš, koliko tem za debato obstaja.

Mojca Možina, 8. a

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]