Ogled RTV Slovenija

V petek, 8. 6. 2018, smo se učenci izbirnega predmeta radio in gledališke skupine odpravili na RTV Slovenija. V Ljubljano smo se odpeljali z vlakom. Ko smo prispeli, smo imeli malico, nato pa smo se peš odpravili do stavbe. Naš vodnik Klemen nas je prijazno sprejel in nam povedal nekaj zanimivosti o radiu. Potem smo se odpravili na radio. Najprej nas je večina posnela svoje posnetke in pri tem smo se zelo zabavali. Odšli smo v studio, kjer smo si ogledali, kako vse skupaj poteka. Novinarka radia je z nami posnela še krajši intervju o zmenkih. Nato smo si odšli ogledat prostor, kjer orkester radia snema glasbo in pevce. Takrat je napočil čas, da si gremo pogledat še prostore televizije. Skozi podzemni tunel smo se odpravili do televizije. Ogledali smo si različne snemalne studie, masko, režijo in druge prostore. Vsem nam je bilo zelo všeč in tega ogleda ne bomo nikoli pozabili. Nazaj smo se prav tako odpravili z vlakom in tako se je naš izlet končal.

Ana Vajs, 7. a